Angielskie przedsiębiorstwa mogą posiadać nieruchomości lub udziały albo mogą aktywnie wchodzić w relacje biznesowe . W tym drugim przypadku zwykle potrzebne jest konto bankowe w Wielkiej Brytanii lub w rodzimym kraju właściciela firmy.

Aby otworzyć konto bankowe dla Ciebie lub Twojej firmy w Anglii, trzeba będzie przedstawić dowód tożsamości (np. Paszport) i potwierdzenie adresu zamieszkania (wyciągi bankowe, faktury, itp). Jeśli chcesz otworzyć konto bankowe dla Twojej firmy w kraju innym niż swój, to potrzebujesz  wypis z Angielskiego rejestru handlowego i apostil. (certificate of good standing and apostil).

Wielka Brytania jest specyficzna  tym że banki przy otwieraniu konta wymagają aby dyrektor  posiadał adres zamieszkania a potrafił to  uzasadnić dokumentacją w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza, że będzie wymagane w procesie tworzenia konta przedłożyć dokument tożsamości – Proof of Identity oraz dokument potwierdzający adres – Proof of address. Nawet wtedy, gdy warunek ten jest spełniony, banki mogą odmówić otwarcia rachunku z powodu wątpliwośći odpowiedzi z kwestionariusza, np: dotyczących wiarygodności lub zdolności kredytowej klienta.Najlepszym sposobem, aby zdobyć zaufanie urzędników bankowych jest rekomendacja dotychczasowych klientów banku. Aby pomóc w otwarciu konta w Wielkiej Brytanii oferujemy pełen zakres usług,  kompleksowa pomoc w  otwarciu konta  lub usługi częściowe w uzyskaniu certyfikatów do dokumentów dotyczących tożsamości lub adresu.

Proces otwierania rachunku w Wielkiej Brytanii może trwać od 4-6 tygodni, w zależności od szybkości przedłożenia niezbędnych dokumentów.

Jako Proof of Identity wystarczy na przykład: paszport, dowód osobisty, prawo jazdy brytyjskie lub  polskie, zezwolenie na pobyt, zaświadczenie o numerze podatkowym z urzędu skarbowego.

Na Proof of Address potrzebujesz np: Brytyjskie prawo jazdy , wypis z  rachunku bankowego, umowa wynajmu mieszkania,  rachunki – faktury za energię elektryczną lub gaz, potwierdzenie zapłaty za licencje TV.

Czasami pracownicy banku są skłonni  zaakceptować list od pracodawcy, który potwierdza, że pracujesz z niego.

Następujące banki należą do największych w Anglii:

  • HSBC – http://www.hsbc.co.uk/
  • Lloyds TSB – http://www.lloydstsb.com/
  • Barclays – http://www.barclays.co.uk/
  • NatWest – http://www.natwest.co.uk/
  • Royal Bank of Scotland – http://www.rbs.co.uk/
  • Abbey – http://www.abbey.com/
  • Nationwide – http://www.nationwide.co.uk/

Otwarcie rachunku bankowego dla angielskiej firmy Ltd.

Angielskie firmy mogą otworzyć konto na Słowacji, w Czechach i Austrii.

Angielskie firmy mogą otworzyć konto w Anglii wtedy kiedy jeden z właścicieli  ma adres zamieszkania  w Wielkiej Brytanii oraz może przedstawić potwierdzenie adresu takie jak: umowa wynajmu, faktura za gaz, energię elektryczną lub  rachunki za media.

Angielskie firmy których właściciele nie mają adresu w Anglii, mogą skorzystać z  naszych  usług aby umożliwić otwarcie konta .

Angielskie firmy także mogą otworzyć konto na brytyjskich terytoriach zależnych, takich jak wyspy: Guernsey, Jersey i Man, zamorskich terytoriach: takie jak Belize lub w innych państwach członkowskich UE: takich jak Malta – w jednym z największych banków (HSBC, Barclays, Lloyds i UBS) lub w jednym z banków lokalnych.

Usługę pomocy w otwarciu konta, możesz zamówić,przy zakładaniu firmy w Anglii lub po utwarciu poprzez  formularz kontaktowy.

Otwarcie bankowego konta
Kto może otworzyć konto
Potrzeba apostilu
Anglia angielska Ltd. albo  osoba fizyczna Nie 6350 zł
Hong Kong angielska Ltd.,
amerykańska LLC/Ltd./Inc./Corp.,
hongkongijska Ltd,
zamorska firma,
osoba fizyczna
Potrzebny apostil na wypis z lokalnego rejestru handlowego 2100 zł
Belize angielska Ltd.,
amerykańska LLC/Ltd./Inc./Corp.,
hongkongijska Ltd,
zamorska firma,
osoba fizyczna
Potrzebny apostil na wypis z lokalnego rejestru handlowego 4200 zł
Malta angielska Ltd.,
amerykańska LLC/Ltd./Inc./Corp.,
hongkongijska Ltd,
zamorska firma,
osoba fizyczna
Potrzebny apostil na wypis z lokalnego rejestru handlowego 6350 zł
Czechy angielska Ltd.,
amerykańska LLC/Ltd./Inc./Corp.,
hongkongijska Ltd,
zamorska firma,
osoba fizyczna
Potrzebny apostil na wypis z lokalnego rejestru handlowego 420 zł
Słowacja angielska Ltd.,
amerykańska LLC/Ltd./Inc./Corp.,
hongkongijska Ltd,
zamorska firma,
osoba fizyczna
Potrzebny apostil na wypis z lokalnego rejestru handlowego 420 zł